رنک بازار

خودرو تشکیل شده از هزاران قطعه ریز که هریک در صورت عدم کاره به طور دقیق باعث ایجاد عیوب در قسمت های مختلف می شوند و بررسی هر یک نیز نیاز به دانش و وسایل دارد اما شناخت درست از ایرادات و داشتن علم و آگاهی مانع از پرداخت هزینه های بالا می شود، هر کدام از مشکلات و ایرادات خودرو دارای نشانه هایی است که می تواند برای شناخت و رفع و چاره مشکل به صاحب آن کمک کند. بعضی از مشکلات تنها توسط متخصصین و یا با دستگاه قابل شناسایی است. اما بعضی از ایرادات را می توان شخصا پیدا و برای رفع آن اقدام نمود.تعدادی از عیوب خودرو و علل بوجود آمدن آن در ادامه ذکر می شود.

شاید خیلی ها از امکاناتی که خودرو پژو 206 داره و یا میتونه داشته باشه خبر ندارن !پژو 206 محصول سال 1997 كشور فرانسه است. اين خودرو كه هم در زمان خود و هم در حال حاضر جزء خودروهاي پيشرفته و روز دنيا به شمار مي‌آمد، مجهز به سامانه الكترونيكي مالتي‌پلكس است كه در حقيقت، دسته‌سيم سنتي خودرو هاي قديمي را حذف مي‌كند. در اين سامانه، كليه دستوراتي كه راننده صادر مي‌كند، به يك واحد مركزي الكترونيكي (BSI) ارسال و از آن جا، فرمان لازم براي عملگر مربوطه صادر مي‌شود. در حال حاضر از شبكه مالتي‌پلكس روي خودروهايي نظير سمند و سورن نيز به جاي دسته‌سيم معمولي استفاده مي‌شود. اين سيستم در اواخر دهه 1980 توسط شركت آلماني بوش ابداع شد.

 

 

 

 

سنگینی AK-47 (کلاشنیکف) را در دستانم حس می‌کنم… قطعاً امروز روز عادی یک خبرنگار خودرویی نیست. سلاحی که البته به‌صورت قانونی در دستانم قرار دارد به جاکو ده کاک که مدیر شرکت SVI Engineering است تعلق داشته و ما در تأسیسات او در خارج از پرتوریای آفریقای جنوبی حضور داریم با کشیدن گلنگدن آنچه که اتفاق می‌افتد نفس مرا می‌گیرد. آنجا که ماشه را می‌چکانم گلوله با سرعت بالای 800 متر بر ثانیه لوله‌ی تفنگ را ترک می‌کند و ضربه‌ای به شانه‌ی من وارد شده و فشار را روی قفسه‌ی سینه حس می‌کنم.

این گلوله به پانل شیشه‌ای تست AGP با مشخصات حفاظت B6 برخورد می‌کند. برای بررسی آسیب وارده نزدیک می‌شویم و همان‌گونه که این شیشه طراحی شده، گلوله به خوبی دفع شده و هیچ اثری از نفوذ به داخل آن وجود ندارد. این می‌تواند جان یک نفر را نجات دهد…

حفاظت زرهی و ضدگلوله در خودروهای نظامی کاملاً عادی است اما دلایل زیادی هم وجود دارد که می‌گوید خودروهای عادی هم باید ضدگلوله باشند. سیاستمداران و مدیران شرکت‌های بزرگ جزو مشتریان واضح این‌گونه شرکت‌ها هستند و البته خودروهای حمل پول و حتی خانواده‌ها نیز خواهان استفاده از خودروهای ضدگلوله به منظور حفاظت از نزدیکان خود در مقابل آدم‌ربایی می‌باشند.

بدنه خودروها همیشه مورد توجه خودروسازان و صاحبان خودرو بوده است و در چند سال اخیر با پیشرفت فراوان در زمینه صنعت خودروسازی، واکس، پولیش و شوینده‌های تخصصی برای رفع خط و خش بدنه خودرو، وارد  بازار شده و مورد توجه عموم قرار گرفت.

در یک دهه اخیر و با ورود فناوری نانو به صنایع خودروسازی، متخصصان با ایجاد لایه های محافظتی، مقاومت خودرو را در برابر خط و خش‌های سطحی و همچنین لکه‌های شیمیایی بالا می برند.پوشش های ‌نانو سرامیکی برای اولین بار توسط شرکت های تیونینگ برای خودرو های گران قیمت و لوکس مورد استفاده قرار گرفت و بعدها با پیشرفت فناوری به بازارهای عمومی نیز راه پیدا کرد.

 

اگر مختصر آشنایی‌ای با دنیای خودرو داشته باشید می‌دانید که روشن شدن خودروهای مسابقه‌ای در مقایسه با خودروهای عادی کاملاً متفاوت بوده و بسیار هم سخت است. هیوندای i20 WRC که در ویدئو هم مشاهده خواهید کرد از این قاعده مستثنا نیست.البته پس از استارت زدن این خودرو تحت تأثیر عملکرد آن قرار خواهید گرفت زیرا شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت آن در یک چشم بر هم زدن ثبت می‌شود اما خب رسیدن به آن نقطه زمان می‌خواهد. یکی از نویسندگان تاپ گیر چگونگی استارت خوردن و لانچ این خودرو را نشان می‌دهد.حتی پیش از استارت زدن هم راننده باید در صندلی مسابقه‌ای کربنی جای بگیرد و کمربندهای ایمنی چندنقطه‌ای را ببندد.