رنک بازار

 

 

 

دانمارک از اتحادیه اروپا درخواست توقف فروش خودروهای دیزلی و بنزینی را کرده است. این پیشنهاد با حمایت 10 کشور دیگر عضو این اتحادیه برخوردار بوده و هم‌اکنون در مرحله مطالعاتی قرار دارد.پیشنهاد یاد شده که در زمان جلسه‌ی وزرای محیط‌زیست کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه شده شامل صدور مجوز توقف فروش این خودروها توسط کشورهای عضو تا سال 2030 به عنوان اقدامی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی می‌باشد.

کمیسیون اروپایی می‌خواهد قاره‌ی اروپا اولین قاره‌ای باشد که تا سال 2050 به قاره‌ای با آب‌وهوای خنثی تبدیل می‌شود اما دانمارک می‌گوید به منظور رسیدن به این هدف بخش حمل‌ونقل باید میزان آلایندگی خود را کاهش دهد.

هدف اتحادیه اروپا کاهش 40 درصدی آلایندگی کربن تا سال 2030 بوده و کمیسیون اروپایی نیز در حال برنامه‌ریزی برای رساندن کربن به صفر تا سال 2050 می‌باشد و با این کار می‌خواهد جلوی گرم شدن زمین را بگیرد. وزیر آب‌وهوا و انرژی دانمارک پس از برگزاری جلسه در اتحادیه اروپا گفته است:ما باید بدانیم که برای انجام این کار وقت زیادی نداشته و باید کمی عجله کنیم.برنامه‌ی وزیر انرژی دانمارک حالا شامل صدور مجوز به کشورهای عضو اتحادیه به منظور توقف فروش خودروهای دیزلی و بنزینی بوده و او می‌گوید با انجام این کار امیدوار است که فشار روی کمیسیون اروپایی برای توقف کامل فروش خودروهای درون‌سوز در این منطقه افزایش یابد.این وزیر دانمارکی اظهار داشته است:

برنامه‌ی اصلی ما توقف فروش این دسته از خودروها در اروپاست. البته کشورهایی همچون لیتوانی، لتونی، اسلوونی، بلغارستان و دیگر کشورها می‌گویند کارهای بیشتری برای توقف به اصطلاح نشتی کربن ناشی از فروش خودروهای کارکرده‌ی اروپای غربی به اروپای شرقی باید صورت بگیرد.

وزیر آب‌وهوا انرژی این کشور اروپایی گفته که جهت‌دهی اتحادیه اروپا به خودروسازان امر مهمی بوده و دانمارک به همراه 10 کشور از استراتژی خود برای توقف فروش خودروهای دیزلی و بنزینی به منظور وارد کردن فشار بیشتر به این اتحادیه حمایت خواهد کرد.